HAKKIMIZDA

Kuruluş tarihçemiz;
İnegöl Organize Sanayi Bölgesi (İnegöl OSB), Bursa-Eskişehir Karayolu’nun 43. km’si üzerinde kurulmuş olup, ülkemizin üç büyük şehrine (İstanbul-Ankara-İzmir) eşit uzaklıktadır ve ulaşım kolaylıkla sağlanabilmektedir. Bölgemiz, Mudanya Limanı’na 76 km, Gemlik Limanı’na da 75 km mesafede olduğundan deniz ulaşımı yapılabildiği gibi, Bölgemize 22 km mesafede olan Yenişehir Hava Limanı ile hava ulaşımı da yapılabilmektedir.
İnegöl OSB’nin kurulma çalışmaları 1970’li yıllara dayanmaktadır. Dönemin Ticaret Bakanı İnegöllü parlamenter Ahmet Türkel’in desteğiyle, İnegöl Belediyesi’nin ve İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası’nın (İTSO) girişimleriyle, 24.12.1973 tarihli Bakanlar Kurulu kararı ile kurulmuştur.
İnegöl OSB’nin ilk Müteşebbis Heyet’i, 1977 yılında oluşmuştur. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın kredi desteği ve kontrolü ile alt yapısı kısa zamanda tamamlanan İnegöl OSB, aynı zamanda Türkiye’nin ilk İlçe Organize Sanayi Bölgesidir.

Alan büyüklüğü ve alt yapı yatırımlarımız;
Organize Sanayi Bölgemiz, 300 Hektar (3.000.000 m2) alan üzerinde, her türlü altyapı çalışmaları ve sosyal alanlar (Yol, Su, Elektrik, Kanalizasyon, Doğalgaz, İçme ve Kullanma Suyu Tesisleri, PTT, Sosyal Tesisler, Atıksu Arıtma, Atık Çamur Kurutma Tesisleri ve Camii) tamamlanarak, sanayicilerimizin tüm ihtiyaçlarına cevap vermektedir.

Müteşebbis Heyetin Yönetim Kurulu'na devri;
2005 yılında yapılan Genel Kurulda, İnegöl OSB Müteşebbis Heyet’i görevini tamamlayıp, bölgemizdeki sanayicilerin kendi içinden seçtiği Yönetim Kurulu’na bütün yetkilerini devretmiştir.
2007 yılının Aralık ayından itibaren de ‘Yapı Ruhsatı’ ve ‘Yapı Kullanma’ İzin Belgeleri, İnegöl OSB bünyesinde oluşturulan birim tarafından verilmeye başlanmıştır. 
Bölgemizde bugün itibariyle, 112 Parselde, 83 kuruluş faaliyet gösteriyor, toplam istihdam 15.000 kişi civarındadır ve yılda yaklaşık 650 milyon USD ihracat yapılmaktadır.
Bölgemiz gerek çalışan sayısı gerekse elektrik doğalgaz tüketimleri açısından Türkiye’nin ilk 20 OSB’ si içerisinde yer almaktadır.