SIKÇA SORULAN SORULAR

Bu bilgileri basılı olarak elde edebilir miyim?

Evet. Bölge Müdürlüğümüz her yıl güncel bilgileri bir kitapçıkta toplamaktadır. Bu kitapçık bedelsiz olarak Bölge Müdürlüğümüz'den temin edilebilir.

Burada yer alan bilgilerin İOSB kitapçığındaki bilgilerden farkı var mı?

İOSB kitapçığı basıldıktan sonra firma yetkililerinden gelen talep üzerine buradaki bilgiler güncellenmiş olabilir. Genellikle internet sayfamızdaki Firma Veritabanı daha güncel bilgiler içerir.

Firma yetkilisi değilim. Sayfadaki yanlış bilgileri değiştirebilir miyim?

Hayır ama yanlışlığı Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine bildirirseniz durum incelenecektir.

Firma yetkilisiyim. Firmamız hakkında bazı bilgiler bu sayfada yanlış belirtilmiş. Nasıl düzeltebilirim?

Bilgilerinizi güncellemek için bizimle temasa geçiniz. Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine güncellenmesini istediğiniz kısmı mail atarak telefon numaranızı ve adınızı belirtiniz.

Firmamız hakkında görüntülenmesini istediğim farklı bilgiler var. Bunları bu sayfada gösterebilir miyiz?

Bu konuda Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresinden İOSB Bilgi İşlem ile temasa geçiniz.

Firmamız listede değil. Girmek için ne yapmalıyım?

Eğer İOSB sınırları içindeyseniz ve Müdürlüğümüzden elektrik, su veya doğalgaz hizmetlerinden birini alıyorsanız Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine firma bilgilerini gönderin. Mesajınıza adınızı ve temas için size ulaşılabilecek telefon numarasını eklemeyi unutmayın.

İOSB faaliyet gösteren tüm firmalar burada kayıtlı mı?

Bölgemizde faaliyet gösteren ve bizden hizmet almak için başvuran tüm firmalar burada listelenir. Ancak başka bir firmanın içinde faaliyetine devam eden "kardeş" firmalar, hizmetlerini diğer firma üzerinden aldıkları için, bu duruma dahil değildir.

İOSB Firma Veritabanı’ndaki bilgiler nasıl elde edilir?

Her yıl firma yetkililerine bir basılı bir form gönderilir. Bu form aracılığıyla son bir yıl içinde değişen muhtemel bilgiler talep edilir. Firmaların bu formlara gösterdiği ilgi ölçüsünde en güncel bilgiler elde edilir.

İOSB'nin sunduğu hizmetler ücretli mi?

İOSB Müdürlüğü tarafından sunulan hizmetlerin tümü (itfaiye, sağlık, çöp toplama vs.) ücretsiz olarak yürütülmektedir. Ancak elektrik, su, doğal gaz dağıtımı faturalandırılır. Bu hizmetlerin birim fiyatları için burayı tıklayınız.

Tüm firmalara ulaşmak istiyorum. Buradaki bilgileri topluca nasıl alabilirim?

Tüm firma bilgileri Excel dosyası olarak elde edebileceğiniz gibi, İOSB Müdürlüğü'nden basılı olarak da edinebilirsiniz.